یدک باتری - تعویض باتری ماشین در محل به صورت رایگان

بهترین باتری ماشین ایرانی و کره ای: مقایسه باتری

باتری پراید

باتری ماشین یکی از مهم‌ترین اجزای یک خودرو است. آن‌قدر که اگر شما در خودروتان یک باتری درست و کارآمد نداشته باشید، نه‌تنها خودرو روشن نمی‌شود بلکه کاملاً بدون استفاده و بیهوده است! باتوجه‌به اهمیتی که باتری ماشین دارد، چه مدل‌ها و برند‌هایی می‌توانند گزینه خوبی برای خرید و استفاده باشند؟ چه ویژگی‌هایی را باید هنگام خرید باتری موردتوجه قرار داد و کدام یک از آنها اهمیت بیشتری دارند؟ اگر دنبال خرید یک باتری جدید برای جایگزینی در خودرو خود هستید و تجربه زیادی در این موضوع ندارید، این مطلب برای شما است تا درباره بهترین برند‌های ایرانی باتری ماشین ساخت ایران با شما صحبت کنیم:

باتری ماشین چیست؟

اولین و مهم‌ترین بخش در سیستم الکتریکی خودرو باتری آن است. منبع الکتریسیته ماشین است و باعث استارت زدن خودرو و شروع کار آن می‌شود. تمام نیروهای الکتریکی که خودرو در بخش‌های مختلف نیاز دارد به‌وسیله باتری تأمین می‌شود و به آن بخش‌ها می‌رسد. لوازم جانبی مختلفی مثل ساعت، رادیو و علائم هشداردهنده در زمان خاموشی موتور، نیرو مورد نیازشان را از باتری دریافت می‌کنند.

باتری خودرو معمولاً قابلیت شارژ مجدد دارد و از گونه اسید – سرب ساخته می‌شود. امروزه در بازار می‌توانید دو نوع باتری برای خودرو خود پیدا کنید که یکی از آنها به‌عنوان باتری تَر شناخته می‌شود و دیگری باتری خشک است. باتری‌های خشک قابلیت بهتری دارند و خطر‌هایی که با استفاده از باتری‌های تر ممکن است برای خودرو و سرنشینان ایجاد شود را کاهش می‌دهند. این خطر در اصل به‌خاطر همان اسید باتری است. باتری‌های خودروهای سواری و وانت‌بارها از نوع ۱۲ ولتی و خودروهای سنگین دیزلی از نوع ۲۴ ولتی استفاده می‌کنند.

انواع باتری خودرو چیست؟

دو نوع از باتری‌های خودرو را در بخش قبل معرفی کردیم اما واقعیت این است که انواع باتری خودرو فقط به این دو نام خلاصه نمی‌شوند. درواقع وقتی برای خرید باتری به بازار می‌روید، احتمالاً شناخته‌شده‌ترین انواعی که برای این باتری‌‌ها به شما معرفی می‌کنند باتری اتمی (غیرسیلد) و باتری اسیدی (سیلد) است. هرکدام از این باتری‌ها ویژگی‌هایی مختلفی دارند. در ادامه از این دو نوع باتری صحبت خواهیم کرد و مزایا و معایب آنها را همراه شما بررسی می‌کنیم.

۱-باتری اتمی

باتری‌‌های اتمی یا باتری‌های غیرسیلدی صفحات سرب آنتیموان و کلسیمی دارند که هیبریدی یا دو آلیاژی هستند. این نوع باتری‌‌ها حساسیت بیشتری دارند و بهتر است در مصرف و نگهداری از آنها دقت بیشتری به خرج دهید. همچنین توصیه می‌شود صاحبان خودروهایی که در مناطق گرم زندگی می‌‌کنند، این نوع باتری‌ها را برای خودروهای خود در نظر بگیرند.


ساختار باتری‌های اتمی

برای ساخت باتری‌های اتمی یا همان باتری‌های خشک ابتدا چند صفحه شارژ شده و روی هم قرار می‌گیرند. بعدازاین کار، صفحات را در یک قالب خاص که مخصوص باتری‌های غیر سیلدی است، قرار می‌‌دهند. برای اینکه مصرف‌کنندگان از وضعیت باتری بعد از نصب و استفاده در خودرو باخبر شوند، روی سطح بیرونی این نوع باتری‌ها سه چراغ کوچک جهت نمایش وضعیت باتری کار گذاشته می‌شود. این چراغ‌ها به سه رنگ سفید، سبز و قهوه‌ای هستند. هر یک از این سه‌رنگ نشان‌دهنده یکی از وضعیت‌های باتری است:


※ سفید: روشن شدن چراغ سفید روی باتری غیر سیلدی نشان می‌دهد که باتری معیوب است و به‌درستی کار نمی‌کند.

※سبز: روشن شدن چراغ سبز روی باتری غیرسیلدی نشان می‌دهد که باتری سالم است، به طور کامل شارژ شده و قابلیت استفاده مجدد دارد.

※قهوه‌ای: روشن شدن چراغ قهوه‌ای روی باتری غیرسیلدی نشان می‌دهد که باتری سالم است اما شارژ آن تمام شده و نیاز به شارژ مجدد دارد.


ویژگی‌های باتری اتمی

این باور عمومی درباره باتری‌های اتمی وجود دارد که این باتری‌ها اسید یا الکترولیت ندارند، اما واقعیت این است که در ساخت این باتری‌ها هم از الکترولیت استفاده می‌شود. با‌این‌وجود مهم‌ترین نکته‌ای که باعث تفاوت باتری‌های اتمی و اسیدی می‌شود، درواقع مربوط به کم‌شدن مقدار الکترولیت در باتری است. صفحاتی که در داخل باتری‌های اتمی استفاده شده‌‌اند باعث شده تا این باتری‌ها بعد از کم‌شدن الکترولیت نیازی به‌اضافه کردن آب مقطر نداشته باشند.

مزایای باتری اتمی

⪧ جنس صفحه‌هایی که در باتری اتمی استفاده شده است نیازی به‌اضافه کردن آب مقطر ندارد.

⪧ عمر مفید باتری اتمی بیشتر است.

⪧ باتری‌های اتمی به روش ساده‌تری شارژ می‌شوند.

⪧ این باتری‌‌ها توان استارت خوردن ماشین را بیشتر می‌کنند.

⪧ باتری‌های اتمی میزان قدرت بیشتری را به موتور خودرو می‌رسانند.

⪧ باتری‌های اتمی نیاز به شارژ کردن اولیه ندارند و همچنین کمتر شارژ خالی می‌کنند.

معایب باتری اتمی

⪧ در باتری‌های اتمی به این دلیل که فقط یک درپوش دارند دسترسی به اسید خودرو سخت‌تر است.

⪧ این باتری‌ها نسبت به هم‌نوع خود، قیمت گران‌تری دارند.

⪧ باوجوداینکه به روش آسان‌تری شارژ می‌شوند اما زمان بیشتری برای شارژ مجدد این باتری‌ها نیاز است.


باتری اسیدی

باتری‌های اسیدی، باتری‌های سیلدی یا باتری‌های تَر از صفحه سرب و کلسیم ساخته شده‌اند. باتری‌های اسیدی وقتی که صفحات الکترولیتی آنها کم شد باید به آنها آب مقطر اضافه کرد. اسیدی که در این باتری استفاده می‌شود یک ترکیب قوی از سولفوریک اسید و آب است.


ساختار باتری اسیدی

جعبه باتری به شکل مکعب مستطیل و از جنس پلاستیک ساخته می‌شود. داخل این جعبه، خانه خانه است و کف هر خانه حوضچه‌هایی برای ته‌نشین شدن ذرات جدا شده از صفحات باتری در نظر گرفته شده است. هر خانه حدود ۲.۲ ولت برق تولید می‌کند. در هر خانه سه صفحه مثبت، منفی و عایق وجود دارد که تعداد صفحات منفی یکی بیشتر از صفحات مثبت است. صفحات مثبت از جنس پراکسید سرب PbO2 است و صفحات منفی با ماده سرب اسفنجی پر شده است. صفحات عایقی هم که در این باتری‌ها استفاده از جنس پلاستیک، میکا یا فیبر است.


ویژگی‌های باتری اسیدی

بهتر است هرچند وقت یکبار آب باتری اسیدی (معمولی) را بررسی کنترل کرد و اطمینان پیدا کرد که سطح آب مقطر مناسبی در باتری وجود دارد. باتری‌های اسیدی به‌تدریج ضعیف می‌شوند. همین موضوع باعث می‌شود تا رانندگانی که از باتری‌های اسیدی در خودرو خود استفاده می‌کنند آگاهی بیشتری نسبت به وضعیت باتری داشته باشند. همچنین با ضعیف شدن استارت خودرو راننده می‌تواند پایان عمر باتری را تشخیص دهد.
به‌طورکلی زمان استارت‌زدن تا روشن شدن خودرو نباید بیشتر از دو ثانیه باشد و اگر بیشتر از دو ثانیه طول کشید، به معنی ضعیف شدن باتری است.

مزایای باتری اسیدی

⪧ باتری‌های اسیدی قیمت ارزان‌تری دارند، درنتیجه با هزینه کمتری می‌توان یک باتری مناسب برای جایگزینی در خودرو داشت.

⪧ این باتری‌ها خانه، خانه هستند و اگر نیاز باشد اسید خودرو را بررسی کرد، به‌راحتی می‌توان به محفظه اسید در باتری دسترسی داشت. زمان کوتاه‌تری برای شارژ مجدد نیاز دارد.

معایب باتری اسیدی

⪧ امکان ریزش اسید از داخل باتری به داخل خودرو کثیف شدن محیط در ماشین زیاد است و ممکن است حتی به رنگ خودرو هم آسیب بزند.

⪧ باتری‌‌های اسیدی نسبت به باتری‌های اتمی قدرت کمتری را به موتور خودرو منتقل می‌کنند.

⪧ بعد از خریداری نیاز به شارژ اولیه دارند.

⪧ مقاومت و قدرت باتری‌های تر کمتر از باتری‌های خشک است.

روش‌های تست باتری

همان‌طور که گفتیم، عملکرد باتری در خودرو بسیار مهم است. اما با چه روش‌هایی می‌توان خرابی یا ضعف باتری را و تست باتری را تشخیص داد. برای رسیدن به جواب این دو سؤال باید دو عامل اصلی را بررسی کنید:


۱- استارت زدن و دیر روشن شدن خودرو

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که به طور ناگهانی متوجه شده‌اید که باتری ضعیف شده است یا اصطلاحاً خالی کرده است. اگر خودرو شما دیر استارت بخورد یا اصلاً استارت نخورد به این معنی است که اولین جایی که باید برای کنترل و بررسی سراغ آن بروید، باتری است. البته که این اتفاق عوامل مختلفی دارد اما برای شروع کار از باتری بررسی را آغاز کنید تا وقتی درباره سلامت باتری مطمئن شدید، نوبت به عوامل دیگر برسد. اگر بعد از بررسی به این نتیجه رسیدید که مشکل از باتری است باید بلافاصله آن را تعمیر با تعویض کنید.

یکی دیگر از راه‌هایی که نشانه خرابی باتری است، خاموش شدن بی‌دلیل خودرو و روشن شدن دیرتر از زمان معمولاً است. همچنین اگر بلافاصله بعد از خاموش شدن به‌طورکلی خودرو استارت نخورد، می‌توانید مطمئن شوید که باتری دچار مشکل شده است. اگر متوجه شدید که ولتاژ باتری از عدد ۱۲ کمتر است و سنگین استارت می‌خورد یا لازم است چندین مرتبه سوئیچ را در جاسوئیچی بچرخانید تا روشن شود، یکی دیگر از علائمی است که باید برای رفع آن سراغ باتری و تعویض و تقویت آن بروید.


۲- نرسیدن برق به پشت آمپر

عامل دومی که نشانه‌ای از خرابی باتری است، نرسیدن برق به پشت آمپر است. همان‌طور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین وظایف باتری برق‌رسانی به بخش‌های مختلف خودرو است. اگر آمپر خودرو که یکی از اساسی‌ترین بخش‌ها و قسمت‌های آن محسوب می‌شود برق دریافت نکند، قطعاً مشکلی اساسی در باتری وجود دارد. علاوه بر این، لازم است دینام خودرو را هم بررسی کنید تا مطمئن شوید علاوه بر باتری، دینام هم مشکلی پیدا نکرده است.

اگر دنبال خرید یک باتری خوب و مناسب برای استفاده و جایگزین‌کردن در خودرو خود هستید، نگاهی به محصولات و برند‌های موجود در یدک باتری بیندازید.


بهترین مارک‌ها و برندهای باتری ماشین

تا اینجا درباره اهمیت باتری، نقشی که در عملکرد خودرو دارد، انواع آن و عوامل تشخیص خرابی باتری با شما صحبت کردیم. اگر بعد از بررسی و کنترل باتری به این نتیجه رسیدید باتری فرسود و غیر قابل شارژ مجدد است، چه باید کرد؟ قاعدتاً خرید یک باتری جدید منطقی‌ترین کاری است که می‌توان انجام داد. کیفیت باتری ماشین روی عملکرد خودرو بسیار مهم است. برای همین ضروری است خرید و انتخاب باتری جدید خودرو را از برندها و مارک‌هایی انجام دهید که کیفیت خوب و قابل قبولی دارند و می‌توانند نیازهای عملکردی خودرو شما را پاسخ دهند. پس زمان آن رسیده تا سراغ بهترین مارک باتری ماشین متناسب با برند، نوع و مدل خودرو خود باشید.

خوشبختانه این روزها در بازار خودرو و قطعات آن محصولات و باتری‌هایی وجود دارند که تولیدی کارخانه‌‌های ایرانی است و به‌خوبی توانسته‌اند یک کارنامه موفق کاری را از محصولات و تولیدات خود به مصرف‌کنندگان نشان دهند. اگر می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، باتری باکیفیت ایرانی بخرید و از سلامت و تاریخ تولید و انقضای آن هم مطمئن باشید، برند‌های ایرانی، گزینه‌های بسیار خوبی هستند. در ادامه چند برند معروف ایرانی باتری ماشین را به شما معرفی خواهیم کرد:

۱- شرکت آکو باتری

باتری ماشین کارپیل از سری محصولات کارخانه آکوباتری است که توسط شرکت اشجع باتری توزیع و پخش می گردد.محصول کارپیل حاصل بررسی میدانی، مطالعه و پژوهش شرکت تولیدی و بازرگانی اشجع باتری (آکوباتری) با بهره مندی شرکت های بزرگ دنیا بخصوص شرکت اکسید آمریکاست. باطری کارپیل مطابق با استانداردهای جهانی و دارای 15 ماه گارانتی است.

۲- شرکت سپاهان باتری

سپاهان باطری را می‌توانید به‌عنوان یکی از شرکت‌های مهم داخلی بدانید. کیفیت محصولات این برند بسیار بالاست و می‌توانند رقیب سرسختی برای محصولات خارجی باشند. سپاهان باتری در ساخت باتری‌های خود از به‌روزترین تکنولوژی‌های صنعت جهانی باتری ماشین استفاده می‌کند. انواع باتری‌های برای خودروهای مختلف را می‌توانید با نام سپاهان باتری در بازار پیدا کنید. همچنین این باتری‌ها را هم برای خودروهای تولید داخل و هم برای خودروهای خارجی می‌توان استفاده کرد. خودروهای پژو ۲۰۶، سمند و ال ۹۰ از محصولات سپاهان باتری به‌عنوان باتری‌‌های فابریک خودرو استفاده کرده‌‌اند. محصولات سپاهان باتری شامل باتری سوزوکی، باتری اوربیتال، باتری اوربیتال EFB، باتری اوربیتال سیلور و باتری اوربیتال پریمیوم است.

۳- برنا باتری

برنا باتری هم یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولید‌کننده باتری در ایران است. این برند تا امروز توانسته محصولات بسیار موفق و قابل‌قبولی به بازار عرضه کند. همچنین یکی دیگر از شرکت‌هایی است که محصولات آن برای انواع ماشین‌های داخلی و خارجی قابل‌استفاده است. مهم‌ترین نکته مثبتی که درباره این شرکت وجود دارد استفاده از تازه‌ترین تکنولوژی‌ها و دستگاه‌های ساخت اروپا است. محصولات برنا باتری شامل برندهای باتری ایاس، باتری گلوبال، باتری زیتکس و باتری برنا باریوم است.

خرید باتری ماشین از برندهای معتبر

درباره بهترین برندهای ایرانی باتری ماشین با شما صحبت کردیم. اگر دنبال خرید باتری ماشین از برندهای معتبر هستید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید مراجعه و خرید از یک فروشگاه معتبر و قابل‌اعتماد است. یدک باتری همراه شما است تا خدماتی مثل بهترین قیمت باتری ماشین، ارسال و تعویض رایگان، تست دینام رایگان و ضمانت اصالت باتری را برای شما انجام دهد.

می‌توانید همین حالا وارد سایت فروشگاه یدک باتری به آدرس yadakbattery.ir شوید، از قسمت فروشگاه به فروشگاه آنلاین باتری ماشین بروید. در این قسمت به‌راحتی می‌توانید باتری‌های مختلف از برندهای معتبر داخلی را ببینید. فقط کافی است باتری که در نظر دارید را مطابق با مدل خودرو، قیمت باتری و مشخصات مناسب خودرو تهیه کنید. اگر اطلاعات کافی در این باره ندارید یا تجربه اولتان برای تعویض خودرو است، می‌توانید قبل از خرید با پشتیبانی سایت ارتباط بگیرید و درخواست دریافت مشاوره قبل از خرید باتری داشته باشید تا هم کارتان آسان شود و هزینه‌ای که انجام می‌دهید برای خرید یک باتری خوب و مناسب خرج شود. یدک باتری نماینده رسمی برندهای صبا باتری، سپاهان، برنا، آذر باطری، پاسارگاد، نیروگستران، دورنا و ویستا الکتریک است. شماره‌های پشتیبانی 09901431447 و 09211431446 است.

عضویت در سایت

برای ثبت سفارش لطفا در سایت ثبت نام کنید

نصب باتری ماشین در محل , باتری ماشین , نصب باتری خودرو در محل , باتری خودرو , تعویض باتری خودرو در محل , تعویض باتری ماشین در محل , باتری , باطری , سپاهان باتری , تینو , کارپیل , امداد باتری , امداد باطری , سوزوکی , خرید باتری ماشین , خرید باتری خودرو , یدک , یدک باتری , یدک باطری , نصب باتری رایگان در محل , تعویض باتری رایگان در محل , تعویض باطری رایگان در محل , آمپر , ولت , امداد باتری , الو باتری , کیان باتری , یدک باتری , باتری یدک , الو باطری , کیان باطری , کیان باطری , سپاهان باتری , سپاهان باطری , صبا باتری , صبا باطری , آکو باتری , قیمت باتری خودرو , قیمت باطری خودرو , قیمت باتری , قیمت باطری , سلام باتری , یدک , battery , batri , batry , داغی , باتری داغی , باتری به باتری , باطری به باطری , خدمات باتری , خدمات باطری , گارانتی باتری , گارانتی باطری , نصب رایگان , sepahaan battery , saba battery , aco battery , فروشگاه اینترنتی باتری ,  , emdaade battery , اوربیتال , واریان , yadakbattery , yadak battery , battery , yadakbattery.ir , تست دینام , تست دینام رایگان , تست استارت , تست استارت رایگان, www.yadakbattery.ir

پر فروش ترین ها

یدک باتری
کارپیل / (آکو باتری)
برند صادراتی شرکت آکو باتری
yadakbattery
واریان / (صبا باتری)
معروف ترین برند شرکت صبا باتری
باتری آنلاین
برنا / (برنا باتری)
محصول اصلی شرکت برنا باتری
باتری ups
سوزوکی / (سپاهان باتری)
برند تحت لیسانس سوزوکی ژاپن شرکت سپاهان باتری
باتری یو پی اس
اوربیتال / (سپاهان باتری)
اوربیتال قرمز و نقره ای محصولات شرکت سپاهان باتری

یدک باتری

یدک باتری (فروش اینترنتی و تعویض باتری ماشین در محل رایگان) با هدف ارائه خدمات تخصصی برق و باطری ماشین تاسیس شده است. این شرکت خدماتی با به کار گیری بهترین متخصصان حوزه باتری خودرو و تکنسین های مجرب، سریعترین سرویس تعویض باتری در محل مشتری با قیمت مصوب بدون پرداخت هزینه اضافه را دارد. و با ارائه بهترین و بالاترین سطح کیفی رضایت مشتریان را کسب نماید.

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت یدک باتری می باشد.©